Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 25.11.2020 08:17:25 

JK GRACIE Dřevohostice

Výcvik koní a oslů

Vítejte na stránce stajdrevohostice.websnadno.cz v sekci Výcvik koní

 

NABÍZÍME:

* Lekce práce s koněm (oslem) ze země i ze sedla u Vás doma

 Pracuji na základě dlouholetých zkušeností s přirozenou komunikací 

- na udidle i bez udidla
- tak aby Vám koně rozuměli a především chtěli rozumět
- snažím se učit lidi slyšet a vidět individuální potřeby svých koní
- jedním z cílů je vytvořit mezi dvojicí vztah založený na vzájemném respektu a porozumění
- příprava mladých koní na obsedání, obsedání, reobsedání, řešení "problémových" koní, příprava na zápřah, základní přiježďování, nakládání do přepravníku, příprava na základní zkoušky, drezura, parkur st. Z atd.
 
foto: Lucie Kozáková
 
Reference:

Ráda bych poděkovala Věrce za to, že nám ukázala jiný směr, kterým se s koněm můžeme vydat. V roce 2014 se nám narodila kobylka a já v roce 2017 přemýšlela, kterým směrem se s ní vydáme. Moc mě zaujala práce Věrky a její přístup k bezudidlovému ježdění. A tak jsme Věrku oslovili a nikdy litovat nebudeme.

Nyní má naše kobča 6 let, je přiježděna jak bezudidlově, tak na udidlu a musím říci, že spokojenější je bez udidla. Tímto bych Věrce moc ráda poděkovala, za vše, co nám do života přinesla.

Těším se a věřím, že tímto naše spolupráce nekončí a do budoucna si nastolíme nové cíle, kterými se společně vydáme – jak my, naši koně a taky Věrka, která nás tím bude provázet.

Díky tobě jsme se naučili na koně pohlížet i jinak, tvýma očima a uvědomili jsme si, že někdy lidé hledají jen špatnou cestu, kdy mezi koněm a majitelem poté nastává nesoulad a nedorozumění. Všechno jde… A Věrka ví jak. :) Děkujeme moc.

Kristy + Víťa

listopad 2019

 

Výkonnostní zkouška IBOP pod sedlem, Svod Nové Zámky 2019 - Klisna Emikö Christine van Pawlowitz

VIDEO ZDE

_____________________________________________

 

Ahoj, Veru,

máme za sebou pár měsíců „snažení se“ najít společnou řeč a cestu pro mne a mého koníka. A musím říct, že jsi to, hlavně ze začátku, neměla jednoduché ani se mnou, ani s koníkem. Ale záměr se podařil a už současný výsledek dokonce předčil mé původní očekávání.

Na komunikaci mezi mnou a koníkem je to patrné na první pohled. Tak jak byl dříve vůči všemu kolem nedůvěřivý, vždy připravený ucuknout, uskočit nebo vyrazit bezdůvodně pryč, je z něj teď kůň – vyrovnaný kliďas. Vzorně stojí vedle mne a čeká co ta „jeho“ panička vymyslí a kam se pohne, aby ji pokorně, ale zvědavě následoval.

Díky Tvé empatii a umění předávat zkušenosti jsem já pochopila jeho potřeby a jeho vnímání světa kolem a on, díky společné práci nás tří dohromady, se rozhodl udělit mi v jeho životě čestné místo toho, na koho se spoléhá a nebojí se se mnou vydat i tam, kde on sám vidí riziko.

V žádném případě nechceme „usnout na vavřínech“ v současné pozici, protože teprve teď si spolu užíváme všechno, co společně děláme. Koník je pokaždé natěšený a zvědavý co nového se bude dít. A já ostatně také. Myslím, že to nejzajímavější máme ještě před sebou.

Už se těšíme na další lekce s Tebou a moooc děkujeme, že jsi nám pomohla udělat z nás parťáky.

Za oba Tě zdraví Ivana

říjen 2019

_____________________________________________

 

Ráda doporučím Věrku každému, kdo by se chtěl se svým koněm zlepšovat jak ze země, tak ze sedla! Pokroky, jaké se svou kobylkou za krátkou dobu děláme pod Věrčiným vedením, jsou pro mě neskutečné.

Konečně jsem našla někoho, kdo mě učí sledovat detaily, pracovat se svým tělem, přemýšlet, pozorovat, dávat přesné a jasné pobídky.  Věrka nám prostě sedla po všech stránkách - jak výcvikem, tak i osobně. Má s námi skvělou trpělivost, můžu se v její přítomnosti úplně uvolnit a soustředit se na sebe a koně, s čímž jsem měla dlouhou dobu velký problém.

Po pár lekcích jsem Věrce dala svou naprostou důvěru a nechala ji, ať nás vede i přes všechny základy podle svého uvážení -  a to se vyplatilo.  Konečně pro mě moje cíle a sny nejsou nedosažitelné, díky Věrčině pomoci mám zase naději, že to s koňmi společně zvládneme a půjdeme cestou oboustranné spokojenosti.

Dříve jsem ztrácela chuť s koňmi něco dělat, nevěděla jsem, co je špatně. Nyní jsem po každém tréninku namotivovaná a skvělé dojmy a nadšení mě živí ještě další tři dny.Vždy se moc těším na další lekci a každá lekce mě naučí spoustu dalšího. Díky ❤

Nela a Emila

červen 2020

(cena 300 Kč/lekci + cestovné 6 Kč/km)
(od 1. 1. 2021 cena 400 Kč/lekci + cestovné 6 Kč/km)
(pro termín volejte 736 646 434 Věra Michálková)
 

* Výcvik u nás ve stáji

- možno vzít koníka na výcvik do naší stáje
- minimální doporučená doba je 2 měsíce
 
Videa z dvou měsíčního výcviku Bertíka:
Bertík - 1. část výcviku- příprava na obsedání
Bertík - 2. část výcviku - obsedání
Bertík - 3. část výcviku - první vyjížďky
Bertík - 4. část výcviku - utužování zákládů
Bertík -5. část výcviku - vyjížďkujeme
 

* Lekce nakládání do přepravníku u Vás doma

- dojedeme s našim přepravníkem na dva koně až k Vám do stáje 

(cena 500 Kč/lekci + cestovné 12 Kč/km)
(od 1. 1. 2021 cena 600 Kč/lekci + cestovné 12 Kč/km)
(pro termín volejte 736 646 434 Věra Michálková)
TOPlist